Artık Windows XP'den Kurtulun!..

17 Ağustos 2010

Windows XP SP3Hatırlatmakta yarar var; Microsoft, Windows XP SP2 için güncelleme desteğini 13 Temmuz'da sonlandırdı. Daha önce Windows güncellemelerinin neden önemli olduğunu ve ihmal edilmemesi gerektiğini şu yazıda anlatmaya çalışmıştım.

Bence artık yapılması gereken asıl şey Windows XP'den bir an önce kurtulmaktır ama XP'den şu veya bu nedenle vazgeçemeyenlerin ise mutlaka SP3 ve son güncellemeleri yüklemeleri gerekiyor. SP3 (Service Pack 3) çıkalı zaten 2 yıldan fazla süre geçtiği için bilgisayarların bir çoğunda kurulu durumdadır ama ısrarla yüklemeyenler varsa büyük tehlike altında oldukları kesin.

Hülasa, Windows XP neredeyse 10 yıllık bir işletim sistemi ve artık güvenlik açıklarıyla, sistem zaafiyetleriyle başa çıkmak oldukça güç bir hal aldı. Bu yüzden siz siz olun artık XP'den kurtulmaya bakın. Tercihiniz yine Microsoft ise Vista değil Windows 7 kullanın ancak ücretsiz Linux Dağıtımlarını da bir düşünün derim..

Serdar Kocaoğlu
MCSE:S
17.08.2010

2 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

IsmailYigit 18 Ağustos 2010 17:04  

Matrix Windows XP'de çalışsaydı ne olurdu:

http://www.dailymotion.com/video/xauf6w_matrix-windows-altyapsynda_fun

Anonim 15 Mart 2014 09:13  

slm arkadaşlar biriniz bana yardım edebilirmi bilgisayarım bozuldu tamire verdik tamirci windowsxp yapmış geldiginde pc kendılıgınden kapanıp acılıyor bidaha yolladık ama olmadı hala kapanıyor ne yapmam lazım yardım edın lütfen

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI