Çocuklar için 2 güzel oyun..

01 Kasım 2009

Wonderland Secret Worlds

çocuklar için oyunlar Wonderland Secret WorldsOyun tam çocuklara göre, hem eğlenceli hem de zeka gelişimine yardımcı olacak tarzda tasarlanmış. Çocuk oyunu dediğime bakmayın, aslında büyükler için de güzel bir oyun. Görsel olarak çok güzel ve sevimli karakterleri çocuklara hitap ediyor. Basitten zora doğru giden 100'ü aşkın bölümü var. Her bölümde yeni sırlar keşfederek, oyunun kendi kuralları içinde yeni taktikler geliştirerek sonraki bölümlere geçiliyor. Son bölümlerde iyice zorlaşıyor ama takıldığınız yerde sitesindeki ipuçlarından faydalanma şansınız var. Oyunu bitirmeyi başaramadığımı itiraf etmeliyim. Bir ara zaman ayırıp halletmeyi düşünüyorum, tabi oğlum için :)
Oyunun Web sayfası
Oyunun deneme versiyonu
Full versiyonu da şuradan bulunabilir..

NOT: Oyunun yeni versiyonları da var ama yeni versiyonlarda görselliği ön planda tutarak, ilk versiyondaki sadeliği bozdukları için tavsiye etmem. Ayrıca yeni versiyonları ilki kadar zeka da gerektirmiyor. Görsellikten hoşlananlar aynı siteden Wonderland Adventures veya Mysteries of Fire Island versiyonunu deneyebilirler.

Turtle Odyssey

çocuklar için oyunlar kaplumbağa oyunu turtle odysseyBu oyun kesinlikle küçük çocukların hoşlanacağı tarzdan. Sevimli kaplumbağa elmasları toplayarak bölümleri teker teker geçiyor ama yolda karşılaştığı engeller de en az kaplumbağa kadar eğlenceli. Kaplumbağa Odyssey, her bölümde 5 elmas aldıktan sonra enerjisi bitmeden çıkış kapısına ulaşmak zorunda. Bu oyunun flash versiyonunu da yapmışlar, isterseniz indirmeden flash sitelerinden de deneyebilirsiniz.
Flash Versiyonu - Deneme Versiyonu

Serdar Kocaoğlu - 30.10.2009

İlgili Yazılar:
Çocuklar için İnternet Kullanımı Sözleşmesi
Bilgisayar Oyunlarının Gelecekteki Fonksiyonu
Film Tanıtımı: Wall.E
İnternetin Faydaları
bilgisayar oyunları, çocuk oyunları, kaplumbağa, turtle odyssey, wonderland secret worlds, zeka oyunları, flash oyunlar, indir, download, çocuklar için oyunlar

3 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

şirinem 30 Ekim 2009 12:25  

çok teşekkürler serdar iyiki böylesine güzel bir paylaşım yaptın helede tatil olunca zaman geçirecek birşeyler bulmak güçleşiyor ama sayende :)) bu işten kurtuldum

Anonim 30 Ekim 2009 13:44  

tesekkürler oynamayı basarırsam harka olacak eminim selmlar

aktifmutfak 30 Ekim 2009 20:56  

sadece çocuklaramı? biz de oynayabiliriz dimi serdar:)) teşekkürler.çok zevkliydi..

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI