Tek Çatı Altında..

05 Eylül 2009

hero: tek çatı altındaSanırım bir çoğunuz Hero'yu izlemişsinizdir. Filmin Oscar alıp almadığını bilmiyorum ama senaryosu, kurgusu, özel efektleri ve de en önemlisi verdiği mesajla bence Oscar ödüllerini fazlasıyla hakeden bir yapımdı. Hala izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririm. Filmin, yazının başlığıyla ne ilgisi olduğunu açıklamam gerekirse, özetle; "Tek Çatı Altında" bu filmin anafikri. Her zaman ihtiyaç duyduğumuz ve sıkça hatırlanması gereken, hatta hiç unutulmaması gereken çok önemli bir fikir bence.. Serdar Kocaoğlu - 05.09.2009

Filmin Özeti:
İmparatorluk öncesi eski çağlarda Çin; Qin, Han, Wei, Zhao, Yan, Chu ve Qi olmak üzere yedi krallığa bölünmüştür. Krallıklar arasında yıllar boyu iktidar kavgaları sürmüş, halk bitmeyen savaşlarda yüzlerce ölü vermiş, büyük acılar çekmiştir.

Kuzeydeki Qin bölgesinin kralı, ülkenin tamamını ele geçirerek birliği sağlamak istemektedir. Diğer altı krallığın suikastlerine hedef olan kral, sürekli tehdit altındadır. Suikastçiler arasında üç ünlü savaşçı ön plana çıkmaktadır: Kırık Kılıç, Uçan Kar (Kar tanesi) ve Gökyüzü. Ölümünü engellemek isteyen kral, bu üç suikastçiyi öldürecek olanlara servet vadetmektedir. Ama onları yenmek kolay değildir. On yıl boyunca ödülü kazanabilecek kimse çıkmaz.

Günün birinde adsız bir savaşçı, üç suikastçiyi yendiği haberiyle kralı ziyarete gelir. Kral, suikastçilerin silahlarıyla gelen bu savaşçının hikayesini dinlemeye başlar..

Yönetmen: Yimou Zhang
Oyuncular: Jet Li,Daoming Chen,Tony Leung Chiu Wai,Maggie Cheung
Senaryo: Feng Li, Bin Wang
Tür: Aksiyon
Süre: 96 dakika
Yapım Yılı: 2002
Vizyona Giriş Tarihi: 31.12.2004

3 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

İzDüŞümLeR 6 Eylül 2009 12:57  

Benim çok sevdiğim ve defalarca seyrettiğim bir film.Blogumda bahsettiğim gibi diğer örnekleride çok güzeldir uzak doğu filmlerinin.

Paylaşımınız için teşekkürler :)

Kaliteli Film 17 Eylül 2009 13:31  

Jet Li'nin Korkusuz diye bir filmi var. İzlemeni şiddetle tavsiye ederim.

Serdar Kocaoğlu 28 Şubat 2010 03:48  

Tavsiyeniz üzerine Korkusuz'u izledim, gerçekten muhteşem bir film.
Ben de herkesin izlemesini öneririm çünkü dünyamızın Korkusuz'lara ihtiyacı var..

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI