Google Pagerank Güncellemesi Hakkında..

04 Nisan 2009

Bir süredir çok sık yazmıyorum. Yazmaya ara vermemdeki en önemli sebep, siteye 2008 sonu için koyduğum hedeflere birkaç ay gecikmeyle de olsa ulaşmış olmamdı. Demekki hedeflere ulaşılınca motivasyon azalıyor, daha büyük hedefler koymak gerekebiliyor ama açıkçası site konusunda daha büyük hedefler belirlemeye pek de niyetim yok. Çünkü bu oldukça zahmetli bir iş, vakit ayırmak ve oturup düzenli aralıklarla bol bol yazı yazmak gerekiyor. Böyle olunca da işin tadı kaçıyor, zevkle yapılan bir iş zamanla eziyet halini alıyor. Bunları düşünerek biraz ara vermeyi tercih ettim. Peki neymiş bu hedefler derseniz;

1) Günlük ziyaretçi sayısını 500'e çıkarmak
2) Alexa'da ilk 500.000'e girmek,
3) Google Pagerank'ın en az 3 olması.

İlk 2 hedefe Şubat ayında ulaştım ama Google, pagerankları yılbaşından beri güncellemediği için bu hedefe ulaşılması bir hayli gecikti. Ama beklemeye değdi çünkü bikaç gün önce Google'ın yaptığı pagerank güncellemesiyle pagerankım 4 oldu. Netice itibariyle bu son hedef de aşılmış oldu.

Evet, uzun uğraşlarımdan sonra nihayet Google Pagerank'ım 4 oldu. Yani bu site için verilen emek Google tarafından da bir nevi tescillenmiş oldu. Bundan sonraki hedef, daha önce tutturulan hedefleri korumak olacak çünkü son bir aydır bıraktığım boşluk yüzünden ilk 2 hedefte ciddi gerilemeler oldu. Yine fırsat buldukça yazmaya çalışacağım ama bundaki en belirleyici etken, okuyucunun ilgisi ve yorumları olacaktır..

Serdar Kocaoğlu
04.04.2009

İlgili Yazılar:
Neden Site? Neden Blog? Neden Blogger?
Pagerank Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Alexa İstatistikleri Hakkında..
Google'ın Marifetleri
pagerank güncellemesi, google, alexa, günlük ziyaretçi sayısı, site, blog, istatistik

7 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

Anonim 4 Nisan 2009 12:04  

"GİRMEDEN TEFRİKA BİR MİLLETE DÜŞMAN GİREMEZ;
TOPLU VURDUKÇA YÜREKLER,ONU TOP DİNDİREMEZ.SAHİPSİZ OLAN BİR MEMLEKETİN BATMASI HAKTIR;
SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR!EY DİPDİRİ MEYYİT İKİ EL BAŞ İÇİNDİR,
DAVRANSANA,ELLERDE SENİN,BAŞTA SENİNDİR!..."

Yazılarının devam etmesi dileğiyle.

M.B ERLİK
(artık bu imzamı kullanacağım)

Sağlıcakla....

Emrah Atik 4 Nisan 2009 23:59  

selamlar ve tebrikler. Bizim için de iyi geçti bu güncellemeler. İkinci ayını henüz doldurmayan sitemiz İzmir'de Sanat (www.izmirdesanat.org) 'ın pagerankı 2 olmuş.
Alexa 566 018
Ziyaretçi sayımız henüz sizinkinin yarısı civarında ama sanırım ilk iki ay için bir başarı sayılır bu istatistikler:)
Ve dediğiniz gibi biraz yorucu oluyor. Ama keyifli:)
Saygılar...

Hırdavat 5 Nisan 2009 10:13  

daha bn bekliyorum ama biraz ipuçları yazarsan sevineceğiz xD

Serdar Kocaoğlu 10 Nisan 2009 02:51  

Teşekkürler, size de tebrikler ve başarılar.. Genelde, en azından bildiğim sitelerde yükselme var. Sanırım Google bu defa baya cömert davranmış.
#Hırdavat, ipuçları için İlgili yazılardaki "Pagerank Nedir, Nasıl Yükseltilir?" linkine bakabilirsin..

ISO 9001 18 Kasım 2009 18:42  

Google gerçekten yaptığı işin hakkını veriyor. Seçici olmak lazım bu da google sayesinde gazet iyi.

blog sayfalari en guzel bloglar blog bul 27 Aralık 2009 16:59  

SOHBET google pagerank güncellemesi oldu ve bu web tasarımcılarını oldukça yakın ilgilendirdiğini gösteriyor, fakat kişisel olarak pagerank değerinin yüksek olması herşey anlamanı gelmediğini düşünmekteyim. google bir sayfayı incelerken yüzlerce değişik unsuruna bakıyor pagerank ise bu ölçütlerden sadece birisi. sayfa yapısı kalitesi ve sayfanın amacına uygun olarak tasarlanması hatasız kodlamalar gibi bir çok unsurun sürekli robotları ile inceleyip ona göre konumlandırmakta olduğunu gözlemledim. web tasarımcıları için tavsiyem backlink'lerine daha fazla önem vererek daha fazla dış link almaya çalışmalarıdır. unutmayınızki, başka sitelerde sizin web sayfanızın linki olması demek, googlenin şunu düşünmesine sebep olacaktır. bu kaliteli bir site olmazsa diğer siteler bu siteye link vermezlerdi. bu mantalite ile hareket ederek sitemizi daha üst sıralara getirebilir. pagerank düşük olsa bile yüksek pagerank lı sitelerden üstte görebilmemiz mümkün olacaktır. kısaca söylemek istediğim bir sayfa için pagerank herşey değildir.

emrah eren 18 Ağustos 2010 12:56  

Selamlar Bu mekale ağustos ayının değilmi çünkü olmadı henüz bende anlamdım :( ama umarım olur pr 3 olursa süper olucak benim için hit sağlam :D

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI