Google'a kapatma komplosu! Kimler, neden kapattırmak istiyor?

21 Nisan 2009

Turk.internet.com sitesinde yayınlanan bir habere göre birileri Google'ı kapattırmak için bazı komplolar kuruyor. Buna göre önce Atatürk'e hakaret içeren bir site hazırlanıyor ama bu site her nedense Google'ın ücretsiz site hizmeti www.google.com/sites servisi kullanılarak hazırlanıyor. Neden kendilerine ait bir domain veya host değil ya da blogger, wordpress gibi bir blog değil de pek tercih edilmeyen bir Google servisi kullanılmış acaba? Bu durum Google'ın hedef olduğunu akla getiriyor.

İkincisi, savcılığa suç duyurusunda bulunanlar -büyük ihtimalle siteyi hazırlayanların bizzat kendileri - her nasılsa sözkonusu site henüz hiçbir arama motoru (Google dahil) tarafından indexlenmemesine ve cachelenmemesine rağmen siteyi biliyorlar veya buluyorlar. Henüz hiç kimse sitenin adresini bile bilmezken, sitenin daha ziyaretçisi bile yokken, birileri çıkıp böyle bir sitenin varlığını biliyor ve suç duyurusunda bulunuyor.

Üçüncüsü, yine haberdeki iddiaya göre (iddia diyorum çünkü siteyi görmedim, site adresi de verilmemiş), site öyle bir şekilde hazırlanmış ki bariz bir şekilde suç teşkil ederek "Gel beni kapat" diyormuş. Tabi bu site Google'ın altında bir alt alan adı (subdomain) olduğu için potaya direk Google girmiş oluyor. Bu da olayın kasıtlı ve asıl hedefinin Google olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Peki Google'ı kimler, neden engellemek istiyor?

Günümüzde internet en büyük haber ve arşiv kaynağı haline geldi. Öyle ki, Google üzerinden iddianameler bile hazırlanır oldu. Çünkü Google şu an internetin yani bu devasa kütüphanenin adeta güncel bir fihristi durumunda. Bu durumda birileri bu müthiş bilgi kaynağı ve arşiv deposunu sabote etmek veya susturmak isteyebilir. Bu komplo halen mahkeme süreci devam eden bir örgütün çalışma tarzını akla getiriyor. Ne de olsa hala saklamak istedikleri çok şey var..

Serdar Kocaoğlu
21.04.2009

İlgili Yazılar:
Google'ın Marifetleri
Pagerank Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Google Pagerank Güncellemesi Hakkında..

4 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

Osman Bulut 21 Nisan 2009 07:13  

Google'ı kapattırmak isteyenler olmasaydı, Atatürk'e kim sahip çıkardı değil mi? :)

Anonim 21 Nisan 2009 10:22  

Atamızın ismini fazla anmaktan bu site bile kapatılabilir(!)

Ayrıca Türkiyede yasak olan başkaları için özgürlükte sayılabilir. Örengin "youtube" yasaklı olduğu haldeyken devletin resmi kurumlarında buna riayet bile edilmedi hatta o yüksek makamdakiler gazetecilere o siteden başka yerlere ulaştığını bile söylediler.(sanırım bilmiyordu yasaklı olduğunu)

Sözün kısası varsın kapatsınlar biz bir şekilde ulaşırız.

"Türk Öğün, çalış , güven..."

Bu sözü bilmeyende yoktur , işte bu sahte Atatürkçüler bu sözü ismiyle güzel Ata mızın ardına saklanarak "Türk' e hakaret et , çal-çırp, başkalarına yaltakçılık yap " olarak değiştirdiler.

Varsın kapansın ha bir eksik ha bir fazla ne çıkar. Benim Televizyonlarımda Bölücüler cirit attıktan sonra elalemin gavur sitesi kapansa ne olur kapanmasa ne olur...

Bu sinirim nerden geldi derseniz , bu sabah iş yok tv bakıyorum (sabah haberlerine ) çıkmış biri devleti tehdit ediyor bunlada kalmıyor canım vatanımın topraklarını haritada bölmüş önünde duruyor...

Varsın kapansın ne çıkar sanki...

Benim şehidim, benim atam , benim balam kan ağlarken duyarssız kalanlar varsın kapatsın...

Ha bir eksik ha bir fazla varsın şimdiden kapansın...

Atalarımız demiş ki " it ürür kervan yürür" lakin it sayısı arttı kervancı sayısıda azaldı.

Almış yürümüş dal kavukluk, hıyanet, haset vb...

Devlet-i Alî' yemizin içie bile sızmışlar...

Neyse fazla agresif bir yazıya dönüşüyor yazım, sözlerimi bizlere bir ATA nasihatı ile bitireyim...

" Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! "

ERLİK M.B
☼ iyi ve güzel bir gün olması dileğiyle . ☼
Dip not: "Yağırı olan gocunur"
(Bknz Yağır : eşşeğin sırtında çıkan yara.)

Serdar Kocaoğlu 21 Nisan 2009 11:34  

Netice olarak, bu ülkede oldum olası birileri Atatürk'ü kullanmıştır, hem silah olarak, hem de kalkan olarak..

Sade 29 Nisan 2009 16:09  

Bunu yapmak isteyenler, Türkiye'de bulunan google kullanıcılarına gıcıklık yapmak istemiş olabilir, devletin vaktini böyle angaryalarla doldurmasını istemiş olabilir, Atatürk veya Türkiye düşmanı olabilir. Sebep her ne olursa olsun, cezasını tüm kullanıcıların çekmesi çok saçma!

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI