Windows 7'nin betası yayınlandı..

16 Ocak 2009

microsoft windows 7 işletim sistemiTakip edenler hatırlayacaktır, daha önce Windows Vista'nın nasıl bir fiyaskoya dönüştüğünü şu yazımda anlatmıştım: Microsoft'un Windows Vista Fiyaskosu
Hatta yeni bir işletim sistemine geçmek için en erken 2010'u beklemek gerektiğini de belirtmiştim. Tabi bu düşüncemdeki asıl sebep Vista'nın çok kötü bir işletim sistemi olması değil, kullanıcıların Windows XP'den kolay kolay vazgeçmeyeceklerini tahmin etmemdi. Microsoft da Vista'dan ümidi kesmiş olacak ki, yeni işletim sistemi Windows 7'nin betasını yani deneme sürümünü kullanıma açtı.

Denemek isteyenler Microsoft'un sitesinden indirebilirler:
Windows 7 beta download (Not: Beta versiyonu 24 Ocak tarihine kadar indirilebilecek..)

windows, windows 7, xp, vista, indir, microsoft

5 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

Anonim 3 Şubat 2009 01:18  

Windows 7 Betayı yükleyen veya yüklemek isteyenlere hatırlatma: Adı üstünde beta olduğu için biçok güvenlik açığı ve hataları olacaktır, bu yüzden bu tür deneme versiyonlarını sadece denemek için kurun. Bunu da şu şekilde yapmanızı öneririm: Çalışan sisteminize Vmware veya MS Virtual Machine gibi sanal makine kurun ve ISO imaj dosyasını DVD'ye yazdırmaya gerek kalmadan sanal makinede çalıştırın. Bu şekilde hem çok pratik olur, hem de sisteminize herhangi bir zarar verme ihtimali kalmaz..

Osman Bulut 16 Mayıs 2009 08:12  

Arkadaşıma dün yüklemiştim, ufak bir deneme yaptım yani. Ama tam çözemedim, kendime yükleyince tam anlamıyla bir fikir edinebilirim:)

NECATIBURAKERBIL 6 Temmuz 2009 19:16  

ben denedim sitemacılısı dosya ve klasor acılsı ve kopyalamalar hızlı fakat xp dekullandıgım programları acamadım uyumluluk modunu da denedim yine olmadı oyun kurdum xp kadar hızlı degiloyunun icinde...

Serdar Kocaoğlu 9 Temmuz 2009 22:04  

Tam olarak nasıl yaptığını bilemiyorum ama programları kurduktan sonra değil de, kurmadan önce setup dosyalarını xp modunda çalıştırmak gerekiyor olabilir..

Serdar Kocaoğlu 20 Kasım 2009 01:05  

Windows 7'yi nihayet denedim, bu linkten okuyabilirsiniz..

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI