Microsoft'tan Ücretsiz Antivirüs Programı

19 Kasım 2008

Dünyanın bir numaralı yazılım şirketi Microsoft, PC'leri virüslerden koruma programını gelecek yıldan itibaren kullanıcılara ücretsiz verecek.

Güvenlik yazılım firmalarının canını epey sıkacak bu kararla, merkezi Washington eyaletinin Redmond kentinde bulunan Microsoft, kod adı Morro olan güvenlik yazılımını gelecek yılın ikinci yarısından itibaren kullanıcıların ücretsiz indirmelerine izin verecek.

Morro adlı güvenlik yazılımı, Microsoft'un 30 Haziranda satışına son vereceği, 49,95 dolara sattığı Windows Live OneCare adlı güvenlik yazılımının yerini alacak.

Microsoft'un ücretsiz güvenlik yazılımı sunmasının Symantec, McAfee gibi bağımsız virüs programı üreticileri açısından önemli bir pazar sorunu oluşturması bekleniyor.
AA
İlgili Yazılar:
Microsoft'tan Conficker Uyarısı
Windows 7'nin betası yayınlandı..
Microsoft, Google ve Yahoo'dan İnternet Kısıtlamalarına Karşı İşbirliği
Virus Remover 2008 Nasıl Kaldırılır?
Microsoft'un Windows Vista Fiyaskosu

1 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

Serdar Kocaoğlu 10 Mayıs 2011 22:30  

Microsoft Security Essentials AntiVirüsünü kullananlar tehlike altında. Yılın ilk çeyreği virüs testlerine göre Security Essentials rakiplerine göre oldukça gerilerde kaldı. Lisanslı Windows kullanıcılarının sevdiği ve kolay alıştığı Ücretsiz Antivirüsler arasında üst sıralarda olan Security Essentials, Virüsten Korumada ve Virüs temizlemede son sıralarda yer aldı.

Microsoft'un ürünü olduğu için Windows'u en iyi kendi antivirüsü korur diye düşünmüştük ama fiyasko çıktı. Bu da bana Internet Explorer ile diğer tarayıcılar (Firefox, Chrome vs.) arasındaki farkı hatırlattı. Microsoftun asıl işi işletim sistemi üretmek olduğu için ürettiği diğer yazılımlardan fazla bişey beklememek lazım. Bu arada test edilen antivirüslerin listesine şu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.av-test.org/certifications?order=protection_desc&lang=en

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI