ADSL için sabit telefon ücreti kalkıyor

27 Kasım 2008

ADSL abonesi olmak için telefon hattı alma zorunluluğu kaldırılıyor.

Türk Telekom, abonelerinden gelen şikayetleri dikkate aldığını ve yakın bir tarihte sadece ADSL hizmeti almak isteyen kullanıcılardan sabit telefon hattı yükünün kaldırılacağını açıkladı.

ADSL abonesi olmak için öncelikle telefon hattına sahip olma koşulunun kaldırılması için çalışmalara başladıklarını belirten Paul Doany, “Çıplak ADSL” projesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. İnternet hizmeti üzerindeki vergilerin indirilmesiyle birlikte alternatif ISP’lere (Internet Service Provider / Internet Servis Sağlayıcısı) yönelik fiyat avantajları sunacaklarını söyleyen Doany, bunun için fiyatların belirlenmesini beklediklerini ifade etti.

Doany, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) fiyatların belirlenmesi üzerinde çalıştığını, önümüzdeki yıl içinde “Çıplak ADSL” uygulaması üzerinde konuşmaya başlayacaklarını söyledi. Fiziksel hat maliyetinin çıkarılması gerektiğini ifade eden Doany, BTK’nın belirleyeceği fiyat belli olduktan sonra hizmetin ücretlendirmesini yapacaklarını belirtti.

Doany ayrıca, sabit telefonda hatlarında rekabet piyasasının UMTH (Uzak Mesafe Telefon Hizmeti) lisansları ile çoktan başlamış olduğunu, ödemede güçlük çeken 1.5 milyon civarındaki abone için özel tarifeler sunacaklarının da haberini verdi.

2 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

anzer 19 Şubat 2009 12:52  

Ne zaman uygulamaya geçecekler ? Hiç kullanılmayan telefon lar için vergiler ve diğer giderler ADSL ücretini katlıyor.

Anonim 20 Şubat 2009 01:28  

Haklısınız, bu ücretlerin alınmasının gerçekçi bir dayanağı da yok zaten.
Sorunuzu Türktelekoma sormak lazım, üzerinde çalışılıyor denmişti ama çok gecikti. Çalışılacak ne varsa onu da anlamıyorum, adsl için kullanılan telefon hattından konuşma yapılmamışsa telefonun sabit ücretini almayacak hepsi bu..

Yorum Gönderme

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI