Korku Nedir? (Bir fıkra..)

09 Eylül 2009

Adamın biri, üstü başı kan içinde, elindeki bıçakla korkunç bir vaziyette camiye girer. "Benimle dışarı gelecek bir müslüman daha yok mu?" diye bağırır cemaate. Hiç kimseden ses çıkmayınca adam bir daha sorar. Cemaat korku içinde çaresizce dönüp imama bakar.
İmam: "Ne bakıyorsunuz ya? Namaz kıldırdık diye hemen müslüman mı olduk?!?!"

Çok gülüyorum bu fıkraya, işte korku budur arkadaşlar :))

9 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

Zeugma 9 Eylül 2009 09:50  

Korku dini bile inkar ettirecek kadar güçlü bir duygu demek.. Tek kişi çıkamamış mı o cemaatin içinden..?
Fıkra şahaneymiş. Aynısını uygula ''Müslüman mı olduk'' demeseler bile kimse adamın yanına gidemez.. :)

Serhat 9 Eylül 2009 10:10  

Üstü başı kan caminin içinde kim olsa gitmez ama hoca'nın bile dini inkar etmesi düşündürücü

ERLİK 9 Eylül 2009 11:13  

Hacı Bayram Hazretlerinin yaptığı geldi aklıma.
Bilmeyen varsa hemen aktarayım.

Zamanında hükümdar hazretlerine ve talebelerine bazı haklar vermiş vergiden mergiden muaf tutmuşru. Bilirlerdi ki hazretleri sünnet ehli kişilerdi ...

Velhasıl zaman gelmiş geçmiş, günler birbirini kovalamış * Hacı Bayram-ı Veli' nin öğrenci sayısı okadar artmış. Çevrede doğru dürüst vergi bile veren kalmamış. Bir gün artık talebeleri bir sınayayım demiş ve dağın başına kocaman bir otağı kurdurmuş ve demiş ki "Ey Allah' a iman edenler gelip burda canlarını verebilir mi?" demiş. İçlerinde halis iman sahipleri hiç tereddüt etmeyip çadıra girmişler. Dışarda kuyrukta bekleyenler görmüşler ki çadırın altından gerçekten kanlar akıyor. Demişler ki can daha tatlı . Hemen oradan kaçmışlar. İş sonradan anlaşılmış. Meğer Hazretleri sadece sözde talebesi görünenleri sınamak için bu otağı kurdurmuş ve içerde kurbanlık kestiriyormuş ve kanlarda dışarı akıyormuş...
Sonra hükümdara bir yazı yazmış ve benim sadece şu kadar gerçek talebem var diye bildirmiş...

İyi bir gün dileklerimle.
ERLİK. M.B

*
...Many thousand miles away
Where the moon took to the stars
Dreamed about the days
Days gone by - days gone by...

Kubi$ 9 Eylül 2009 18:03  

Çok güzel bir fıkraymış ((:
Paylaştığınız için teşekkürler..

Yusuf Salih ALPEREN 9 Eylül 2009 23:23  

Dini duyguları zayıflatmak için uydurulmuş kasti bir "fıkra" olduğunu düşünüyorum. Zoru gördüğünüzde herşeyinizden vazgeçin mesajını algılıyorum. Komplo teorisi diyebilirsiniz ama bu gibi fıkraların amaçsız olarak çıktığını zannetmiyorum.

Serdar Kocaoğlu 10 Eylül 2009 00:58  

Bana göre ibretlik bir hadise.
Yaşanmış bir olay olduğunu zannetmediğim için fıkra diye belirttim. Yaşanmış olsa da farketmez. Müslüman olmayan birinin riyakarlığını ortaya çıkaran bir hadise nazarıyla bakılabilir çünkü gerçek bir müslüman böyle bir durumda asla böyle davranmaz. O yüzden ciddiye almadan gülebiliyorum..

Adsız 11 Eylül 2009 01:06  

Yusuf Salih ALPEREN arkadaşımızın söylediklerini destekliyorum dini yıkmak yaza itikati çürütmek için yazılmış uydurma bir fıkra.

D€WON OF H€LL 10 Kasım 2009 20:27  

harbi korku demek dinden çıkmamısı bile tetikliyor ne saçma bir knu böle ama fıkra güselmiş ya baya komik ama bu fıkranın başı eksik klamış normalde adam kurban kestiriodu adamın biri gidince kubanı kestiren adamda camiden birisi yardım etsin die camiye girio zaten devamı yukarıda var devamı ama çok teşekkürler site güsel olmus arkadaş

Adsız 17 Kasım 2009 14:48  

Yazım adsıza veya Alperen'e
Anlaşılması kolay olan,
anlamıda insanların gerçek dindar olup olmadığını ölçen basit bir fıkra bizim dinimizi ve din duygularımızı zayıflatabiliyorsa vay bizim din anlayışımıza vah bizim Allah anlayışımıza vah bizim Peygamber anlayışımıza. Olurma arkadaşlar böyle bir şey basit bir fıkra ile bizlerin dindarlığımız test edilebilirmi.Böyle basit bir fıkrayla bizim din duygularımız zayıflayamaz.

Yorum Gönder

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI