Kayıp Kromozom

01 Haziran 2009

Yaratılış, kıyamet, diriliş gibi konulara bilimsel açıdan yaklaşan Kayıp Kromozom adlı kitabın tanıtım videosu..

İlginç bir kitaba benziyor, okuyan varsa yorumlarını almak isterim..

18 yorum var.. (Yorum Oku - Yorum Ekle):

Adsız 1 Haziran 2009 15:50  

Ben kitabı okudum. Gerçekten harika bir eser. Kayıp Kromozom kavramı da aklıma yattı. Sürükleyicilikten tutun, yakın tarihimiz hakkındaki hiç bilmediğimiz bilgilere kadar, sanat tarihi yaklaşımından tutun, mitolojik, dini konularda anlatılanlara kadar doyurucu bir içeriği var. Ben kolay kolay kitap tavsiyesinde bulunmam fakat Kayıp Kromozom'u şiddetle herkese ama herkese tavsiye ediyorum.

Serdar Kocaoğlu 1 Haziran 2009 16:35  

Bir kaç örnek verebilir misiniz? Örneğin yakın tarih hakkında ne gibi bir bilgi var kitapta?

Adsız 1 Haziran 2009 17:11  

Sabra ve Şatilla'nın ne olduğunu ben bilmiyordum mesela. 1980lerin başında yaşananların kronolojik sırası gerçekten çok çarpıcı. Hitlerle ilgili de çok ilginç tarihi gerçekler var. Sonra olaylar sanat tarihi açısından çok zengin yerlerde geçiyor: Notre Dame de Paris, British Museum, Vatikan, vs. Yerler ve eserleri öyle bir tasvir ediyor ki herşey gözünüzün önünde canlanıyor ve bu yerleri gezmek görmek gibi bir istek oluşuyor. Yazarın dini ve mitoloji bilgisi de hayran kalınacak seviyede. Kayıp Kromozom'a gelince daha önce duymadığınıza emin olabileceğiniz bir tez. çünkü ben daha önce hiçbiryerde duymamıştım. Sanırım bu tezi ilk kez yazar ortaya atıyor ve ne mutlu ki bir türk yazar yaptı bunu :). Dinlerarası dialog ile de ilgili ilginç saptamalar var. Özetle hem zevkle okudum hem de zevkle okunanan ama sonuçta size hiçbir şey vermeyen romanların aksine bir de bir çok konu hakkında gerçekten önemli düzeyde bilgi sahibi oldum. Çevremdeki insanlarda benimle aynı tepkileri verdiler kitabı okuduklarında.

MeLaNcHoLy 3 Haziran 2009 19:51  

Tanıtım videosu çok başarılı uzun zamandır içimde sakladığım sorulara cevap bulabileceğime inanıyorum bu kitapta...

Serdar Kocaoğlu 4 Haziran 2009 00:27  

Kayıp Kromozom tezinden bahsedilmiş. Henüz okuma fırsatı bulamadığım için okuyan arkadaşlar bu tezin ne olduğundan da kısaca bahsederlerse en azından bir fikir edinmiş oluruz..

Adsız 4 Haziran 2009 17:05  

Kitap satış sitelerinde okuyucuların yaptığı yorumlardan derlenen ya da bizzat grup üyeleri tarafından kitap hakkında yapılmış yorumları bu linkten okyabilirsiniz. Belki bir fikir verir...

http://www.facebook.com/topic.php?uid=72084993676&topic=7678

Adsız 16 Temmuz 2009 21:33  

çocuk kitabı,, bilimsellikten çok uzak

Adsız 18 Temmuz 2009 16:09  

Ben tam olarak anlayamadım acaba bu kitaptaki kayıp kromozom tezinin gerçeklik payı var mı?Yoksa tamamen kurmaca mı?Ben kitabı okudum ama hala bu soruya cevap getiremedim

Adsız 19 Temmuz 2009 02:39  

çocuk kitabı diyene arkadaşa yuh diyorum. mükemmel bir kurgu ve muhteşem bir tez. bence herkes okumalı. din, bilim, mitoloji, tarih ne arıyorsanız ve bence kayıp kromozom tezi çok mantıklı.

Adsız 19 Ağustos 2009 23:59  

Kitabı geçenlerde bitirdim. Bu kadarını beklemiyordum gerçekten de müthiş. Benim ifade yeteneğim iyi değildir o yüzden kitapyurdunda gördüğüm ve kitabı bence en iyi anlatan yorumu buraya taşıyacağım.

Vedat Çelik KK'da din,diriliş,mitoloji,sanat, "İslami Terör!",tarih,sevgi,dinler arası diyalog gibi konuları bir araya getirip kusursuz derecede bir roman yazmış.Üç ilahi din hakkında bilgiler sunup,farklı bakış açılarını ele alıyor.Günümüzde yaşanan Müslümanlığı ve İslam dinine giren bidatleri Kuran ayetleri ışığında sorguluyor.Yakın tarihte yaşanan savaşlar,devrimler vb. olaylar (Sabra ve Şatilla gibi) hakkında da bilgiler sunarken heyecanı,gerilimi hep canlı tutarak romanın sürükleyiciliğinden taviz vermiyor.KK bu dünyada ölümsüzlüğü amaçlayanlar ile ahirette (Cennette) ölümsüzlüğü amaçlayanlar arasındaki tüyleri diken diken edici bir macera.Son söz kısmında yazarın yaptığı yorum o kadar objektif ve çarpıcı ki..."Öyleyse yapmamız gereken şey..."

Ferdi Boncuk 07.07.2009

Ahmet Sugar 17 Eylül 2009 17:24  

Kitapta bahsedilen konular aslında bu blogda da tartışmaya açılacak cinsten. Dehşete düştüm, garip oldum, çok şey öğrendim, müthiş heyecanlandım.

Serdar bey kitaptan sayenizde haberimiz oldu ve şimdi de kitabtaki konulardan bahsedecek yazılar bekliyoruz...

Serdar Kocaoğlu 23 Eylül 2009 02:09  

Üzülerek belirtmeliyim ki, kitabı henüz okuyamadım ama yorumlarınız merakımı daha da artırıyor.
Kitabı okuyup birşeyler yazmam şu aralar pek mümkün görünmüyor ama benim yerime bunu yapmak isteyen bir gönüllü çıkarsa, yazısını kendi imzasıyla seve seve yayınlarım..

Ahmet Sugar 23 Eylül 2009 18:19  

Serdar Bey,

http://rovasata.blogspot.com/2009/09/kayp-kromozom.html

bu blog sahibinin yazısını güzel olmuş. izin alınarak yayınlanabilir. saygılar...

Adsız 2 Kasım 2009 02:11  

beni çok etkiledi. tarifi imkansız duygular içindeyim. kitabın içeriğine nazaran ufak bir ayrıntı belki ama kitabı okuduktan sonra bu "domuz gribi" olaylarına bakışım da değişti.

Hüseyin Özmen 27 Kasım 2009 00:17  

gerçekten de harika kitaptı. bence herkes okumalı çünkü bilmemiz gereken çok şey var!!!

Adsız 22 Şubat 2010 15:45  

Çok hoş bir kitaptı. Yazana ve haberdar olmamızı sağlayan size teşekkürler...

Adsız 29 Mart 2010 10:09  

kitabı halen okuyorum çok akıcı,heyecan verici,merak uyandırıcı, anlatım çok başrılı, konu çok ilgi çekici ve mantıklı.Akşam olsada eve gidip devam etsem.

m.erhan 14 Şubat 2011 23:55  

Arkadaşlar kitabın yazılış tezi nedir? herkes çok güzel bir tez diyor ancak tezi açıklığa kavuşturan yok..?

yada belirli bir tez yok konu yok olayların yazara göre yorumumu var ?

Yorum Gönder

-> "Anonim" seçeneğiyle isim vermeden yorum yazılabilir.
-> "Adı/URL" seçeneğiyle sadece isim verilerek de yorum eklenebilir.
-> Yorum yazarken anlaşılır olmaya ve Türkçe yazım kurallarına uymaya çalışınız!

YUKARI